Oficiální stránky obce Chelčice

Návštěva kováře a kozí farmy na rozloučenou s chelčickými kroužky před prázdninami…

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Školní rok utekl jako voda a my jsme se rozhodli vyrazit si ze všech chelčických kroužků pro děti (keramického, divadelního, Klubíčka...) na rozloučenou se školním rokem na výlet do Budyně a Bílska za Bavorovem.

V sobotu 18. června 2011 jsme se sešli s rodiči, prarodiči a dětmi v Chelčicích u kostela sv. Martina a vyjeli společně „automobilovou kolonou" za drobného deště do Bílska navštívit rodinu Ebelovu a především se podívat, jak pracuje opravdový kovář u výhně - Václav Ebel. Ten na nás již čekal u rozpálené pece a nechal všem zájemcům si vykovat malý železný hranolek, který si každý hrdě odnášel domů... Na památku a štěstí nám Václav vykoval krásnou podkovičku, která krášlí naše Klubíčko. Na cestu jsme ještě od Lenky Ebelové dostali buchty a vyrazili jsme už za vydatného deště do Bílska k paní Hance Špatné na kozí farmu.

Tam jsme rovnou zavítali do maštalí ke kozám - mámám a jejich kůzlatům. Mnoho odvážných dětí si vlezlo přímo do chlívků a nechalo se „okusovat" od kůzlat... byl to zkrátka zážitek!

Paní Špatná nám nabídla vyklizenou stodolu na naše odpolední tvoření a hry, a i když nám pršelo, ničeho jsme se nezalekli a pohádkové putování zahájil loutkový kašpárek (Kristýnka Rejžková), který pomohl všem dětem vstoupit přes pavučinu do pohádkové říše, kde děti mohly plnit nejrůznější úkoly. Např. prolézat tunelem, zapamatovat si nejrůznější předměty v Kimově hře, poznávat po slepu roztodivné vůně, procházet štafetu s vodou na tenisové raketě a mnohé další... Vše končilo velkou přetahovanou družstev a rozdáním pěkných odměn. Hanka Špatná nám zatím připravila zdravou svačinu - kozí sýry nejrůznějších chutí, zeleninu, chleby a mnozí si šli ještě koupit výborné sýry domů pro své blízké.

Na výletě nás bylo kolem padesáti a dětí houf kolem třiceti... Ač trochu promoklí, ale plní zážitků a radosti jsme se rozjížděli do svých domovů.

Ráda bych poděkovala všem, kteří jakkoli při výletu pomohli a měli chuť udělat něco pro druhé.

Klára K. M.

 

Komentářů
Přidat Nový Hledat
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Web:
Název:
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
:):grin;)8):p:roll:eek:upset:zzz:sigh:?:cry
:(:x
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Our valuable member Václav Mach has been with us since Úterý, 29 Leden 2008.

Show Other Articles Of This Author