Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Obec Chelčice
ObecChelčice

Upozornění pro majitele psů v obci Chelčice

Vážení majitelé psích mazlíčků,
je krásné mít psa, je přirozené psa venčit, ale žádáme Vás, abyste si po nich uklízeli jejich exkrementy. V podstatě na všech zelených plochách, ať už obecních nebo neoplocených soukromých, ale i tam, kde by to člověka ani nenapadlo, se najdou psí výkaly.

Není to nic příjemného pro všechny, kteří zelené plochy využívají k pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, především děti si nevybírají, kudy jít či nejít, stejně tak nepříjemné to je pro naše zaměstnance, kteří provádějí údržbu zeleně, především sekání trávy, to vážně není nic půvabného. Určitě se to dá zvládnout a mělo by to být automatické. Ve svém obydlí, na zahradách a dvorcích si po svých miláčcích určitě také uklízíte, tak to laskavě dodržujte i na veřejnosti. Obec toto podporuje na několika místech umístěných odpadkových košů, společně se sáčky na psí exkrementy, které jsou pravidelně doplňovány. Nechceme se dostat do stádia, kdy bude poplatek za psa ne 200 Kč, ale 1.000 Kč i více a výkaly budeme uklízet nějakým vysavačem, jako je to ve velkých městech. Buďme k sobě ohleduplní a tuto základní věc dodržujme. Opravdu to není nic příjemného, ať už pohled na výkaly či přímo "nehoda" na botě, v ještě horším případě na výstroji.

V případě, že nedojde ke zlepšení, čímž majitel psa mimo jiné porušuje obecně závaznou vyhlášku č. 9/2002 o pořádku a všeobecné čistotě obce Chelčice, uvažujeme o instalaci fotopastí na místa kde je to opravdu nejhorší. Poté už to nebude anonymní a budeme moci identifikovat majitele, kteří nedodržují základní pravidla. Nechceme po majitelích nic, co by nemělo být automatické. Svým chováním porušují obecně závaznou vyhlášku č. 9/2002 o pořádku a všeobecné čistotě obce Chelčice, ale hlavně znepříjemňují pobyt venku těm zodpovědným nebo těm, kteří vůbec žádné psy nemají.

  Dále upozorňujeme všechny majitele psů, že dle Obecně závazné vyhlášky o místním poplatku ze psů ze dne 23.10.2023 dle čl. 2, odst. 1) je poplatníkem poplatku osoba, která je přihlášená nebo má sídlo na území České republiky. To znamená, že poplatek za psa je povinný platit i majitel psa, který není v obci Chelčice přihlášený k trvalému pobytu. Žádáme proto tímto tyto majitele psů, aby se přihlásili k poplatkové povinnosti na Obecním úřadě!!!!

 Zároveň upozorňujeme, že při venčení psů je třeba VŽDY MÍT PSA NA VODÍTKU. SOUČASNĚ JE TŘEBA, ABY ŠEL SE PSEM NĚKDO, KOHO PES POSLOUCHÁ A KDO PSA FYZICKY ZVLÁDNE. ARGUMENT, ŽE NIC NEDĚLÁ, NEOBSTOJÍ.

Jak může majitel vědět, že se pes nelekne, nebo že pohyb kolemjdoucího nevyvolá v psovi nějaký reflex a ten udělá něco neočekávaného?

Buďme k sobě ohleduplní.

Děkujeme.

Jan Baloušek, starosta obce

Datum vložení: 19. 3. 2024 8:12
Datum poslední aktualizace: 19. 3. 2024 8:14
Autor: Správce Webu

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Chelčice z ptačí perspektivy 19.5. 2013

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na

Mohlo by Vás zajímat